NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?
Advert

AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın, vergi kaçırdığı iddiaları ve nasıl bu kadar hızlı yükseldiği tekrar gündeme geldi. Ak Parti Milletvekili Uçar’ın Ak Parti İl Başkanı olduğu dönemlerde zarar beyan ederek vergi ödemediği, 2013 yılında ise yalnızca 18 bin 789 lira gelir beyan ederek, 3 bin 222 lira vergi ödediği iddiaları unutulmazken şuan ki mal varlığı da düşünüldüğünde “Bu değirmenin suyu nerden geliyor” dedirtti.

 

Ak Parti’nin kuruluş yılından beri Uçar’ın hızlı yükselişi ile birlikte Uçar’ın mal varlığının şuan ne kadar olduğu ise vatandaş tarafından merak konusu oldu.

 

Daha önce 2009 yılında eski adıyla Demirpark yeni ismiyle Esas67 Burda’da Öz-Süt’ü açan ve 2013 yılında da Türkiye’nin en büyük Özsüt’ü olduğu belirtilen ikinci Özsüt şubesini Kozlu ilçesinde açan Uçar’ın Milletvekili olduktan sonra mal varlığının ne kadar olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

 

2013 yılında toplam değeri 4 milyon lirayı bulduğu belirtilen iki işyeri açtığı ve faaliyetini sürdürdüğü ilk 5 yılında, yalnızca 18 bin 789 lira gelir beyan ederek, 3 bin 222 lira vergi ödeyen Uçar, o dönemde 1 Milyon TL kredi borcu olduğunu belirtmişti. Türkiye’nin en büyük Özsüt’ünü açarken, devlete zarar beyan eden bir işletmeye bankaların o dönemde Uçar’a nasıl kredi verdiği sorusu ise hala cevap bulmadı.

 

Ağabeyi FETÖ davasında örgüt üyesi olmaktan hüküm yiyen Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AKP İl Başkanlığı döneminde AKP’li yöneticilere ve kendisine Kozlu Belediyesi’nden imtiyaz ve rant sağlandığı için sert tepkilere hedef olmuştu. Daha önce kardeşi ile yıllardır ticaret yaptığını ve mal varlıklarının buradan geldiğini belirten Uçar, FETÖ’den kardeşi gözaltına alındığında ise kardeşimin bu örgütle hiçbir ilişkisi yok demişti. Kardeşinin cezası kesinleşmesinin ardından; “Kim ne suç aldıysa beni ilgilendirmiyor, Genel Merkez’in her şey den haberi var” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça