Madenci Anıtı'da Dubalandı

Madenci Anıtı'da Dubalandı

Zonguldak kent merkezinin kronik haline gelen araç yoğunluğu ve park sorunu günden güne artarken, yetkililer bu sorunu palyatif tedbirlerle sorunu çözmeye çalışıyor.

 

Araç yoğunluğu bakımından en kalabalık ve en hareketli bölge olan Gazipaşa Caddesi, Soğuksu gibi bölgelerde geçici önlemler alınsa da araç sayısının fazla oluşu park sorununu da yıllardır gündemden düşürmüyor.

 

Daha önce Gazipaşa Caddesi’nden Liman Caddesi’ne kadar olan bölge ücretli otopark yapılmış, daha sonra arat trafiğini olumsuz etkilediği düşüncesi ile bu uygulaman vazgeçilmişti.

 

Zonguldak’ta da günden günü artan araç sayısı, dar bir alana sıkıştırılmış kent merkezinin bugün en belirgin sorunu haline gelirken, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü, Zonguldak Belediyesi bu sorunun çözüme kavuşması için ellerinden geleni yapsalar da sorunun kalıcı olarak çözümüne yetmiyor.

 

 Günlük yaşamın vazgeçilmez adresi ve mecburiyet caddesi olarak da isim takılan Gazipaşa Caddesi’ndeki araç yoğunluğu yıllardır çözüm bekleyen başlıca sorun olarak bilinse de, yetkili kurumların bu konuda projeler üretse de, bu sorunun tek çözüm adresi de Mithatpaşa tünelleri olduğunu biliyoruz.

 

Mithatpaşa tüneli açılmadan Zonguldak kent merkezindeki trafik akışı veya park sorununun çözülmeyeceği de biliniyor. Tünel inşaatı hızla devam ediyor ve 2021 yılında açılması bekleniyor. Açıldığında da özellikle Gazipaşa Caddesi’nin büyük ölçüde rahatlayacağına kesin gözü ile bakılıyor.

 

MADENCİ ANITI’NA DUBALI ÖNLEM

 

Zonguldak’ın simgesi olan Gazipaşa Caddesi üzerindeki Madenci Anıtı’na da dubalı önlem alındığı gözlendi.

 

Miting ve basın açıklamalarının yapıldığı Madenci Anıtı çevresine park eden veya işçi servislerinin personel aldığı Madenci Anıtı çevresine 9 adet duba çakılarak araçların park etmesi engellenmiş olurken, anıtın yan taraflarına gerek Yeni Cami, gerekse Merkez Çarşı’sının bulunduğu alana yine de araçların park etmesi engellenemiyor.

 

Madenci Anıtı’nı çevreleyen dubaların araç parklarına engel olması için yapılsa da, Zonguldak’ın simgesi olan Madenci Anıtı çevresinde ise çirkin bir görüntü verdiği belirtilerek tepki gösteriliyor.

 

Hoş bir görüntü olmadığı belirtiliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça