Birincinin Sorularına Bektaş ve Yılmaz Cevap Verebilecek Mi?

Birincinin Sorularına Bektaş ve Yılmaz Cevap Verebilecek Mi?

CHP Kozlu Belediye Meclis Üyesi Celal Murat Birinci, AK Parti Belediye Başkanı Ali Bektaş ile önceki dönem Belediye Başkanı Kerim Yılmaz’a kritik sorular sordu.

 

KOZTAŞ, S Plakaları, Sahildeki dükkanların ihalesi, Kamu zararı gibi bir çok soruyu gündeme getiren Meclis Üyesi Celal Murat Birinci’nin gündeme getirdiği ciddi iddiaların hiç birine yanıt vermezken, bu sorulara yanıt verip vermeyecekleri merak konusu oldu.

 

İşte Celal Murat Birinci’nin Ali Bektaş ile Kerim Yılmaz’a yönelttiği sorular;

Kozlu halkına hizmet etmek için seçilmiş seçilmek için millete hizmet adına türlü türlü vaadlerde ve yeminler ederek sözler veren seçildikten sonra aslında kendine ve 3-5 ZİBİDİ HAMAN misali kişilere zangoç'u ve yezid misali hareketler bulunan sizler ne zaman bu durumu değiştirme yaparak hakka hizmet veren düşünce ve uygulama yaparsanız bende o vakit tenkit ve eleştirilerime son vereceğim yani başka hiçbir şekilde anlaşma yok bay ali ve kırk haramiler
24-Şubat-2020 tarihi itibariyle kerim yılmaz ve meclis üyeleri hakkında bazı konularda iç işleri Bakanlığına şikayette bulunarak soruşturma izni çıktı peki gerçekten araştırma yapılarak ceza almaları için mi yoksa geçmiş dönemlerde hüdai ve ekibini yaptığın ve lafta şikayet edip üstü kapansın türünden mi ?

Öyleyse bak bir kaç konudan ben bahsedeğim mesala; belediyenin senin dönemin de 2014 yerel seçimler zamanında sen Zonguldak belediye başkanı adayı iken Kozlu Belediyesi hacizli miydi ?

Yine senin satmış olduğun arsalar hacizli miydi hacizli arsaları nasıl sattın ?

Meclis üyesi Fevzi Demirbaş ve oğlu belediyeyi icraya hangi alacaklarından dolayı icra etti ?

Yapılan işlerle ilgili vatandaşın parasını vermeyince icraya verdikleri ve bu sebeple icra faiz,icra masrafları, avukat vekalet ücreti ve icra tahsil harcı zararlarına kamu zararı oluşması suç mu değil mi?

Belediye'ye iş yapan firmalar kerim yılmaz'ın abisinin firması olan Doğuş firmasına temlik vererek abisine ödeme yapması suç mu değil mi?

Belediye'nin 28 milyon TL üstünde icra faizi vekalet ücreti vb. Zararların oluşurken 4×4 voswogen toureng marka Jip almak ve hacizde satılması kamu zararı doğuyor mu?

Belediye'nin medical işlerini Gerçek medikal firmasına vermesi başka firmalardan fiyat araştırma yapmaya kalkınca aradaki fark niçin sorusunun cevabı ne olacak Kerim Bey
21/f ve 22/d dosyaları içersinde beton demir mazot faturası tarihi itibariyle kullanılmış mı alınan malzeme dosya karşılığı var mı yoksa ölçüde ve malzeme hayali mi?

Belediye kasasından elden kanunen 2000 tl ödeme yapma yetkisi varken bunun üstüne ödeme banka aracılığıyla yapılması gerekirken sizler milyon TL ödeme yaparak birde icra borçları faiz yükü eklenirken hangi mantıkla bu şekilde yaptın ve halen yapmaya devam ediyon
Geri kalan kısmı ben bizzat müfettiş ve savcılığa dosya dosya göstereceğim
İşine geleni değil doğru dürüst olanı yap birde şunu burdan birkez daha söylüyorum işine gelenin dosyasını alacağını ödüyorsun işine gelmiyene kafana göre takılıyorsun alacaklı icraya vermiş niye ihtiyari tedbir almıyorsun araştırma yapmaya gerekirken belediyenin faiz borcunu çoğaltarak kamu zararı yaratıyosunuz.

Müfettiş ve savcılara bunları ve bu konuların devamını sordur gereken yapılacaktır
Ankara'daki amcam derki az bir vakite kadar bunları kaparlar kimsede bunları hiç bir şekilde kurtaramaz ülkenin Cumhurbaşkanı yolsuzluk ve arsızlık yapan kim varsa hesabını vermeli diyor Ankara'ya Köksal'mış amcam öyle diyor.

İmar yolsuzluğu ayrı türlü işler ayrı birde tutmuş çok sevdiğim dediğin adamı bu işlere bulaştırarak muhasebeciyi yakyorsun adamın ailesine ve sevenlerine sabır dilerim.

Devamı ilerleyen günlerde yazmaya devam sonu ve bedeli ne olursa olsun yazmaya devam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça