"Filyos Projesi, Tosyalı Projesine Dönüşmüştür"

DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş;

"Filyos Projesi, Tosyalı projesine dönüşmüştür." dedi. 

 

Filyos Vadi Projesinin kalkınmadan ziyade bir şov merkezine dönmüş vaziyette olduğunu belirten İl Başkanı Fatih Keleş;

"Hamaseti bir kenara bırakmalı, Filyos’da olanları konuşmalıyız. Zonguldak’ın gördüğü şey çok açık ve nettir. Bu projenin akıbeti de sonu da bellidir. Filyos Projesi, Tosyalı projesine dönüşmüştür." şeklinde konuştu.

 

Bölgesel kalkınmanın göz ardı edildiği, bir kalkındırma projesine evirildiğini belirten DEVA partisi İl Başkan Fatih keleş, şunları söyledi:

"Maalesef üzülerek takip ettiğimiz Zonguldak’ımızı ilgilendiren ve kalkınması içinde değerli bir adım olarak gördüğümüz Filyos Liman Projesi ve Filyos Vadi Projesi kalkınmadan ziyade bir şov merkezine dönmüş vaziyettedir. Birkaç yıl evvel dönemin Başbakanı ilimize gelmiş ve limanı 15 Temmuz 2019’da açacağız demişti. Filyos Vadi Projesi’nin bir bölümü karma endüstri bölgesi bir kısmını da serbest bölge olarak nitelendirmiş ve liman entegresiyle birlikte Filyos’un, Zonguldak’ın önemli bir çekim merkezi olmasından söz etmişti. Tarihler verildi, zaman akıp geçiyor. Verilen sözler zamanın gerisinde kalıyor. Filyos Vadi Projesi kapsamında planlanan tesisler; tersane, termik santral, çimento ve toprak sanayi, demir çelik tesisi, serbest bölge, endüstri bölgesi, organize sanayi bölgesi, LPG depolama tesisleri, petrokimya tesisi, petrol ve petrol ürünleri depolama tesisi, ağaç ve orman ürünleri, refrakter tuğla sanayi, kömür-cevher stok alanı ve depolama tesisleri, kül atım sahası ve triyaj hattı gibi tesisler planlanmıştı. Peki, şuan da ne oluyor? Bölge insanının Sultan Abdülhamit’ten bu yana beklediği ve ‘’Bölgenin Çılgın Projesi’’ olarak tanımlanan, 20-30 bin kişinin istihdamının gerçekleşeceği söylenen, Zonguldak’ta işsiz kalmayacak dışarıdan işçi alacağız denilen bu proje ne durumdadır. Hamaseti bir kenara bırakmalı, Filyos’da olanları konuşmalıyız."

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça