“Tren Seferlerinin Başlatılması Gerekmektedir”

“Tren Seferlerinin Başlatılması Gerekmektedir”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Mar ayında Türkiye’de de başlayan COVID-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında tren seferlerinin de iptal edilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

 

COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında birçok alanda alınan tedbir ve yasakların kaldırılmasına rağmen, tren seferlerinin başlatılmaması, Göbü-Türkali-Filyos bölgesinde ikamet eden vatandaşları mağdur ettiğini ifade eden Erkmen, bu soruna çözüm getirilmesi gerektiğini hatırlattı.

 

“Filyos’tan-Kilimliye, bu bölgede yaşayanların yetkililerin gözünde yük eşyası kadar değeri yok mu?” diyen İYİ Parti il Başkanı Yavuz Erkmen şunları söyledi;

 

“TREN SEFERLERİNİN BAŞLATILMASI GEREKMEKTEDİR”

 

“Şehrimizde özellikle Çaycuma-Zonguldak güzergahı için çok büyük önem teşkil eden yolcu trenlerinin ne zaman çalışmaya başlayacağı konusunda bölge halkımız bir cevap beklemektedir.

Bölgedeki vatandaşlarımızla sohbet ettiğimizde vatandaşlarımız “Dolmuşlar çok kalabalık, devamlı kömür/yük trenleri geçiyor ama bizim yolcu trenlerimiz neden başlamıyor” diye rahatsızlığını dile getiriyorlar.

Özellikle Göbü-Türkali-Filyos bölgesinden Zonguldak Merkeze doğru gelmek zorunda kalan vatandaşlarımızın sıkıntıları çok büyük. Araçlar arasında servis zamanları geniş, bezense dolmuşlarda yer bulamamaktan yakınıyorlar. Bu bölgeden işe giden insanlarımızın yoğunluğuna okulların açılması eklenmesiyle yoğunluk daha da artmaktadır. Bu bölgelerimizden liseye ve üniversite sınavlarına hazırlık için dershaneye giden gençlerimiz ciddi anlamda sıkıntılar yaşamaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızın faydalanması için bir an önce bölgemizin en önemli ulaşım aracı olan yolcu trenlerinin start vermesi gerekmektedir.

Pandemi sürecinde kapatılan ve durdurulan dolmuş ve uçak seferleri tekrardan başlamışken denetimi ve önlemeleri daha kolay olan tren seferlerinin halen neden başlamaması bölge insanımızın kafasında soru işareti yaratmaktadır.

Bu nedenle ivedilikle özellikle Filyos-Türkali-Göbü ve Muslu-Çatalağzı’nda yaşayan halkımızın tren seferlerinin tekrardan başlatılması çağrısına yetkililerin bir cevap vermesi, harekete geçmesi gerekmedir. Yük ve Kömür trenlerinin çalıştığı hatta neden vatandaşlarımız mağdur edilmekte, onlara verilen değer tren çalıştırmayarak onları yok mu saymaktır. Birebir olarak vatandaşımızı etkileyen bu konu hakkında en kısa sürede bir çözüm getirilmesi hususunda biz de halkımızla beraber yetkililerden hareket bekliyoruz. Konuyu da takip edeceğimizi kamuoyuna saygılarımızla belirtiyoruz.” diye açıklamada bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça