Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni doğal gaz rezervini açıklamak için Fatih Sondaj gemisine gitti. Erdoğan’a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'da eşlik etti.

 

Gemide incelemelerde bulunan Erdoğan Sakarya Gaz Sahası çalışanlarına seslenerek, "Sakarya gaz sahasında milletimize hasretle beklediği müjdeyi sizlerin gayret ve çalışmalarınız neticesinde verdik. Sizlere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

Ayrıca Erdoğan, Sakarya gaz sahasındaki sondaj faaliyetinin tamamlanma talimatını verdi.Erdoğan'a brifing verilmesinin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan satır başlıkları:

 

Sakarya Sahası'nın Tuna-1 bölgesindeki toplam doğal gaz rezervi miktarı 405 milyar metreküpü buldu. 85 milyar metreküp daha bulundu. Sakarya sahasında toplam doğalgaz rezerv 405 milyar metreküpü buldu.

 

Hedefimiz 2023 yılında bu gazı milletimizin kullanımına sunmaktır. Uzaktan kumandalı ileri teknoloji ürünü denizaltı robotumuzu da yerli ve milli imkanlarla petrol sektörümüze kazandırdık. Karadeniz'de keşfettiğimiz rezerv, ülkemizin bugüne kadarki en büyük hidrokarbon kaynağıdır.

 

Devamının da geleceğine inandığım bu keşiflerle inşallah ülkemizin doğal gazda dışarıya bağlılığı önemli ölçüde azalacaktır. Ülkemizin ve Kıbrıs halkının haklarını hiçe sayan hiçbir oldubittiye izin vermemeye kararlıyız. Fatih, yeni faaliyetlerine Türk ALi-1 kuyusunda devam edecek.

 

Çok kısa sürede yeni müjdeler de bekliyoruz.

 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fatih Gemisi’nde düzenlediği ulusa seslenişinin ardından, yapımı devam eden Merkez  Camii için Zonguldak Merkez’e geleceği iddia edildi. Erdoğan’ın helikopter ile Ereğli’den Zonguldak Merkez’e geleceği ve havadan Merkez Camii inşaatı ile ilgili brifing alacağı da diğer iddialar arasında yer aldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Zonguldak Merkez’e gelip gelmeyeceği önümüzdeki dakikalarda belli olacak.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça