Yardımlar İhtiyaç Sahiplerine Ulaştı

Yardımlar İhtiyaç Sahiplerine Ulaştı

Yoksullukla Mücadele Günü kapsamında Kdz. Ereğli Gençlik Merkezi üyeleri, hayırseverlerin destekleriyle ihtiyaç sahiplerine temel gıda paketlerini ulaştırdılar.


Amaçlarından biri yoksullukla mücadele olan Birleşmiş Milletler (BM),küresel yoksulluğun azaltılması ve dünya çapında yoksulluk konusuna dikkat çekmek amacıyla farkındalık oluşturmak için 22 Aralık 1992 tarihinde 17 Ekim'i Dünya Yoksullukla Mücadele Günü olarak ilan etti.

 

Dünya Yoksullukla Mücadele Günü kapsamında Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kdz. Ereğli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hayırseverlerin verdiği yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Gençlik Merkezi gönüllü üyelerinin, hayatlarını yalnız olarak idame ettiren vatandaşlara temel gıda paketlerini ulaştırması görenlerin takdirini topladı. 


“BUNLARIN ARTARAK ÇOĞALMASINI İSTİYORUZ”


Konu ile ilgili Kdz. Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş;

“Zonguldak Gençlik Merkezi’nin İyilik Ağacı kapsamında yapmış olduğu bu faaliyetlerimize hem Alaplı ilçesinde gönüllü gençlerimizin bulmuş olduğu ailelerimize gününün güzel geçmesi, boğazlarından sıcak bir lokma geçsin diye böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Biz de İl Müdürlüğümüzün ve Kaymakamlığımızın destekleri ile ulaşabildiğimiz kadar, deniz yıldızı misali, denizdeki kum tanesi gibi yetişebildiğimiz yerlere yardımcı olmaya çalışıyoruz gençlerimizle birlikte. Bunların artarak çoğalmasını istiyoruz. Özellikle pandemi sürecinde buna çok ihtiyacımız oluyor. Her ne kadar insanlar dışarı çıkamasalar da biz onları bulmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça