Doğru Tahmin Edebilen 3 Kişiye Sürpriz

Doğru Tahmin Edebilen 3 Kişiye Sürpriz

Türkiye’nin merakla beklediği enerji müjdesini Ağustos ayında açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün tekrar yeni bir müjde daha verecek.

 

Karadeniz’de Tuna-1 lokasyonundaki çalışmalarını bitiren Fatih sondaj gemisi, yeni doğalgaz rezervi keşfederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 15.00'da helikopterle gemiye çıktı. Fatih Sondaj Gemisi’nde brifing alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müjdeyi buradan bizzat kamuoyuna açıklayacak.

 

Cumhurbaşkanı’nın Zonguldak’a gelmesi ise Zonguldak halkında bir kez daha büyük heyecana neden oldu. Zonguldak Belediyesi ise sosyal medya üzerinden Zonguldaklı vatandaşlara, “Doğalgaz rezerv tahminlerini alalım mı?” sorusunu yöneltti. Öte yandan, yeni doğalgaz rezerv miktarını doğru tahmin eden 3 kişiye ise sürprizlerin olduğu ifade edildi.

 

Zonguldak Belediyesi’nin paylaşımında ise;

“500 milyar m3. Toplamda 800 milyar m3. Bunlar daha başlangıç. Onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış ve bir çok devletin gözünü diktiği bu topraklarda daha nice cevherler olduğuna inanıyorum. Vatana millete hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.”

“Rezerv 450 milyar toplam 840 milyar üzeri. Ama zam gelerek kursağımızda kalmasın bunlar.”

“Kaç milyar metre küp bilmiyorum ancak kazanan Türkiye Bayrağı olacak inşallah.”

“420 milyar diyorum ama  inşallah daha fazlası olur.” şeklinde çok sayıda yorum yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça