Sanatsal Dokunuş

Sanatsal Dokunuş

Karükatür ve Resim Sanatçısı Mete Arif Tokmak, Tevfik Fikret Sokak üzerindeki merdiven kenarındaki duvarlara Rüştü Onur, Muzaffer Tayyip Uslu ve Kemal Uluser panolarından oluşan duvar resimleri çizerek, şairlerin ilkbahar ve sonbahar gibi geçen yaşamlarına atıf yapıyor.

 

Beraberindeki öğrencisi Serap Erke ile birlikte merdivenli sokağı edebiyatçı resimleriyle bezeyerek, güzel bir görünüme kavuşturmaya çalıştıklarını vurgulayan Mete Arif Tokmak;

"Paydaş'daki duvar çalışmamızın klibini Timuçin Kaptan çekti; öğrencim Serap Erke ile birlikte çalışmayı oluşturduk. Rüştü Onur, Muzaffer Tayyip Uslu ve Kemal Uluser panolarından oluşan duvar resimleri şairlerin ilkbahar ve sonbahar gibi geçen yaşamlarına atıf yapıyor. Çizimlerin orijinal olmasına dikkat edildi. Yer AKM'ye çıkarken Mithat Paşa merdivenleri, Tevfik Fikret Sokak." ifadesini kullandı.

 

Çalışma tamamlandığında şehrin ileri gelenlerinin katılımıyla bir açılış töreni düzenleneceğini belirten Tokmak, bunun şehrin diğer noktaları için de örnek teşkil etmesi dileğinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça