İyi Parti’de İşler Karışık!

İyi Parti’de İşler Karışık!

İyi Parti Zonguldak İl Teşkilatı’nda sular durulmuyor. İl Kongresinin ardından yükselen itirazların İyi Parti Genel Merkezi’ne kadar ulaştığı bildiriliyor.

 

İyi Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen’in parti yönetiminde bulunan bazı isimlerin kendisine yönelik “etkisizleştirme” çabalarına rağmen, durumu görmezden gelmesi de eleştirilerin başında yer alıyor.

 

İyi Parti İl Kongresi sonrasında en yüksek oyu alan (234 oy) alan Ruşen Çimen ve Cihat Varış gibi isimlerin İl Disiplin Kurulu yedek listesinde bırakıldığı, buna karşın en düşük oyu alan (223 oy) Asım Tazegül’ün ise İl Disiplin Kurulu Başkanlığına getirildiği bildiriliyor.

 

Aynı tablonun İl Yönetim Kurulu’na da yansıdığını iddia eden İyi Parti’li bazı üyeler, İl Disiplin Kurulu’nda olduğu gibi, İl Yönetim Kurulu’nda da düşük oy alanların göreve getirilip, yüksek oy alanların yönetim dışında veya yedekte bırakıldığı ifade ediliyor. 

 

İyi Parti Zonguldak Teşkilatlarında yaşanan antidemokratik tavrın kabul edilemez olduğunu vurgulayan bazı üyeler;

“ O zaman kongre yapmanın ne anlamı kalıyor? Seçimler neden yapılıyor? Düşük oy alanlar yönetime giriyor, en yüksek oyu alanlar asil kadroların dışında bırakılıp, yedekte tutuluyor. En düşük oyu aldıkları halde il yönetim kuruluna, ya da il disiplin kuruluna girenlerin özelliği nedir, merak ediyoruz” şeklinde konuştular.

 

Konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz İl Disiplin Kurulu Üyesi Ruşen Çimen ise;

“Parti içi konuların öncelikle partinin yetkili kurullarında görüşülmesi, itirazı olanların İl Disiplin Kuruluna başvurmaları gerekiyor” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça