Advert

TÜKETİCİ HAKLARI KORUMADA...

TÜKETİCİ HAKLARI KORUMADA...

2 aydır ilk kez toplanan Tüketici hakem heyetinde“1649 adet şikâyet karara bağlandı, 999 lehte, 623 aleyhte ve 26 adet görevsizlik kararı verildi” Corona Virüs Salgınında 01.01.2020–18.06.2020 içerisinde Zonguldak Ticaret İl Müdürlüğü Tüketici hakem heyeti Başkanlığına 1465 tüketici şikâyette bulundu.

 

16 Haziran Salı günü yapılan Tüketici Hakem Heyeti Toplantısını değerlendiren Ticaret İl Müdürü İsmail Maden yaptığı açıklamada; “16 Haziranda yapılan toplantıda alınan kararlardan sonra 2019 yılından devreden 1188 adet şikâyetle beraber 2020 yılı içerisinde 1649 adet şikâyet karara bağlanmış, 999 lehte, 623 aleyhte ve 26 adet görevsizlik kararı verilmiştir. 1004 adet dosyanın işlemleri devam ettiğini belirtti.

 

Şikâyetlerin şahsen başvuru yapılarak olabileceği gibi Ticaret Bakanlığına ait www.tüketici.gov.tr internet adresinden mobil imzalı veya e-imzalı olarak da kabul edildiğini söyleyen Maden; “Zonguldak Tüketici Hakem heyeti Başkanlığı olarak dünya genelindeki virüs salgını nedeniyle iki ay Nisan ve Mayıs aylarında toplanamamış olmamıza rağmen, bu dönemde de tüketicilerimizin şikayetleri gerek Kurumumuzca gerek e-devlet üzerinden alınmaya devam edilmiştir. Ayrıca tüketicilerimizin şikayetlerinin salgın döneminde de incelenmesine devam edilerek raportörlerimizin özverili ve gayretli çalışmalarıyla şikayetlerin incelenmesi ile aylık toplantıda alınan karar sayısı 1 toplantıda sağlanmıştır.” Dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı
Benzinle sobayı yakmaya çalışırken evi yaktı

Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça
Sende Bu Koltuk Acısı Onda Bu Kuyruk Acı Oldukça